Незаконно встановленні торгівельні об’єкти демонтуватимуть

20 Чер 2016 / 21:09 | Переглядів: 1102

Незаконно встановленні торгівельні об’єкти демонтуватимуть

У Тернопільській міській раді відбулася презентація інтерактивної карти незаконно встановлених об'єктів торгівлі. Так звані "МАФи" широко розповсюдженні на всій території міста. Наразі ведеться активна робота з пошуку та перевірки належної документації усіх незареєстрованих об'єктів торгівлі.

Позиція виконавчого комітету міської ради з цього приводу така: всі незаконні малі адміністративні форми мають бути демонтовані у добровільному або примусовому порядку. В усіх європейських країнах на сьогоднішній день немає жодних незаконних торгівельних точок, а тому нашому місту ці зміни необхідні.

Управління муніципальної поліції спільно з відділом торгівлі відібрали ті суб'єкти, які встановлені з порушенням діючих умов, без дозволів та не відповідають умовам діючого законодавства. Таким власникам для початку пропонуватимуть добровільно демонтувати їхню незаконну торгівлю, при їхній відмові будуть складені списки на примусовий демонтаж. Міський голова Сергій Надал та спеціалісти докладно розповіли про особливості цієї карти.

"Інтерактивна карта створена для того, щоб кожен тернополянин мав змогу побачити, які су'бєкти торгівлі розміщені незаконним шляхом; аби люди, які там торгують розуміли, що їхнє робоче місце може бути також нелегальним, і в подальшому це призведе до того, що вони будуть отримувати неофіційну зарплату та пенсію. Більшість цих суб'єктів господарювання навіть не зареєстровані в податкових органах, і відповідно, не сплачують податки", - каже міський голова Сергій Надал.

Для того, аби раз і назавжди уникнути непорозумінь, кожен законний об'єкт матиме свій номер, який і буде підтверджувати його право на торгівлю. Відтепер жителі міста можуть бачити, які точки торгівлі є незаконними. Для цього і створена інтерактивна карта, на яку занесені всі суб'єкти господарювання, що діють поза законом. На сьогоднішній день налічується майже двісті торгівельних об'єктів, в яких не має усіх необхідних документів.

"Це карта, яка постійно оновлюється. По кожному об'єкту збирається інформація і прикріплюється фото. Демонтаж також потребує певних затрат: по-перше, це час, який необхідний для виїзду на місце об'єкту, перевірки усіх документів, по-друге, це гроші, які потрібні на техніку для демонтажу. Тому, це не завжди легка та швидка робота. Комісія активно працює над цією проблемою та закликає таких громадян добровільно демонтуватись або ж мати усі належно оформлені документи на власну торгівлю", - стверджує начальник управління статичного розвитку Юрій Дейнека.

Начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради Ігор Максимів наголошує, що проведення демонтажу - це тривалий і складний процес: "Управління насамперед виявляє такі споруди, збирає про них усю інформацію та повідомляє власнику про необхідність демонтажу. Рішення про добровільний демонтаж повинне бути прийняте в 10-денний термін. При відмові, його проведуть примусово. Штрафні санкції, які можуть бути пред'явлені незаконному об'єкту господарювання становлять від 1000 неоподаткованих мінімумів".

Інтерактивна карта карта існує уже давно, а інформація на на ній постійно оновлюється. Від початку поточно року в Тернополі демонтовано 21 об'єкт, з яких 11 - примусово та 10 - добровільно. Міська рада закликає усіх власників торгових точок оформити на них необхідні документи, а при їхній відсутності - добровільно погодитись на демонтаж.

Наталія ШКЛЯР.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.