На Тернопіллі організовують вишкільно-оздоровчий табір для дітей із прифронтової зони

31 Тра 2016 / 20:11 | Переглядів: 3096

Вишкільно_патріотичний табір у Кутянці

БО "Благодійний фонд Право на шанс", жіночий клуб "Новація" за підтримки Шумської райради Тернопільської області організовують дитячий вишкільно-оздоровчий табір на базі колишнього відпочинково-оздоровчого закладу "Гайдарівець", що в селі Кутянка.У ньому планують упродовж літа оздоровлювати дітей із прифронтової зони Донбасу разом з дітьми учасників АТО та їхніми однолітками з різних регіонів держави. Табір створюють на місцях героїчної слави легендарної УПА зусиллями тернопільських волонтерів за сприяння місцевої влади. Однак їхніх потуг і навіть допомоги окремих благодійників, які вже відгукнулися на заклик організаторів, для повноцінної діяльності майбутнього дитячого відпочинкового-оздоровчого табору вишкільно-патріотичного спрямування всеукраїнського рівня недостатньо. Докладніше про це у бесіді нашого кореспондента з однією із ініціаторок таборування -тернопільською волонтеркою Наталею Трач.

- Пані Наталю, у кого виникла ідея створення у нашому краї відпочинково-оздоровчого закладу, який би поєднав дітей Сходу і Заходу України? Яку мету, плануючи цю акцію, організатори ставлять перед собою?

- Ця ідея виникла у мене, коли разом з "Вертепом" сусіднього з Тернополем села Великі Гаї побувала у прифронтовій зоні на Донеччині. Мене дуже вразило навіть не стільки окремі антиукраїнські настрої місцевих жителів, а культура цього регіону. У Гранітному в актовому залі місцевої школи я побачила російські берези і дівчат в кокошниках. На жаль, за 25 років Незалежності наша держава нічого не зробила для того, щоб жителі цієї території відчули себе громадянами України. А Росія увесь цей час докладає чимало зусиль, у першу чергу в інформаційному плані, щоб й надалі впливати на них. Країна-агресор спекулює на спогадах донеччан і луганчан про радянське індустріале минуле цих регіонів, хоча й сама втратила свій колишній економічний потенціал і зовсім не згадує про ціну тієї індустріалізації - репресії і винищення українського населення, які на Донбасі здійснив російсько-комуністичний режим. Дух радянщини там панує у всьому. Тому, організовуючи це вишкільно-патріотичне таборування, БО Благодійний фонд "Право на шанс", жіночий клуб "Новація", які очолює Мирослава Денисюк, ставлять собі за мету оздоровити дітей із прифронтової зони як фізично, так і морально та культурно. Саме у дитячо-юнацький період формуються особистості. Дітям, які завітають до нас із Донбасу розповімо про українську історію і культуру, упродовж оздоровлення вони спілкуватимуться з однолітками з інших регіонів держави. І якщо бодай одна або дві дитини із заїзду повернуться додому патріотами і надалі там впроваджуватимуть українську національну та державну ідеї, то наша місія буде немарною.

- Скільки дітей і якого віку плануєте оздоровити у першій відпочинковій зміні, а також як формуватимете таборовий загін?

- Під час першого заїзду хочемо прийняти 60 дітей віком від 10 до 17 років. Формуватимемо таборовий загін за принципом 50 на 50 відсотків. Його сформувати з донецького боку допомогли їхні волонтерки Марія Подибайло і Галина Однорог, за сприяння яких до нас на оздоровлення приїдуть 30 дітей із 44 школи міста Маріуполя. Вони є жителями передмісця Садки, яке потерпає від ворожих обстрілів. Іншу половину учасників заїзду збираємо зі всієї України - приїдуть діти загиблого друга "Танка" з Кам'янця Подільського, діти інших загиблих і живих учасників АТО та волонтерів. Перше оздоровлення плануємо здійснити з 21 червня по 3 липня.

- Чому вирішили провести це таборування саме у селі Кутянка Шумського району?

- До Кутянки ми розглядали кілька варіантів, але дійшли висновку і цьому нам сприяла місцева влада, що найкраще це зробити на базі колишнього дитячого оздоровчого табору "Гайдарівець". Адже тут свого часу уже діяв спеціалізований заклад, приміщення і територію якого після ремонту можна ефективно використати під нашу акцію. Окрім цього табір розташований у місцях героїчної звитяги бійців УПА і підпільників ОУН, на прикладі яких слід виховувати дітей і юнацтво з усіх регіонів України.

- Дуже добре, що таборування відбуватиметься на базі колись популярного у нашому краї дитячого оздоровчо-відпочинкового центру, але він тривалий період не функціонував. Хто допомагає ініціаторам акції з ремонтом його приміщень і впорядкуванням території?

- Ми дуже вдячні Шумській райраді на чолі Тарасом Корцем, яка допомогла нам з будматеріалами. Вихідними у таборі збираються представники місцевої влади і громадськості, серед яких колишні воїни АТО, волонтери і просто небайдужі місцеві жителі, які разом з нами і доводять до ладу приміщення, впорядковують відпочинково-оздоровчі зони закладу. Першим із благодійників, хто вігукнувся на наш заклик, надавши чималу суму грошей для створення табору, був канадієць українського походження. Також доклалися до благородної справи директор готелю "Тернопіль" Станіслав Головко, керівник однойменного ресторону Ігор Качмарський та інші люди доброї волі, завдяки яким ми маємо можливість провести першу оздоровчо-відпочинкову зміну.

Хочеться організувати для діток із прифронтової зони та Героїв АТО і другий заїзд, але потрібні кошти: на харчування, привіз інструкторів, комунальні послуги тощо. Сподіваємося через засоби масової інформації достукатися до вітчизняних підприємців. Творячи добро дітям, ми формуємо майбутнє нашої держави.

- Пані Наталю, якою буде програма відочинково-оздоровчого табору?

- Вона буде досить насиченою, але, зрозуміло, у розумних межах, щоб діти могли справді відпочити та оздоровитися на мальовничій місцевості тернопільської Волині. Оскільки одне з основних спрямувань акції - вишкільно-патріотична, то у тактовній формі ми розповідатимемо учасникам заїзду про цікаві факти з історії України, таємничі коди предків (12 головних символів вишивки), про видатних українців, які прославили Батьківщину на весь світ, історію українського намиста, національного костюма, значення квітів та стрічок в українському віночку, а також відоме і невідоме про українську хату, традиції наших предків, "характерників - одвічних хранителів козацького роду", історію УПА тощо….

- Оскільки, як ви уже повідомляли, одним із основних напрямків діяльності табору є вишкільно-патріотична підготовка, то ви, мабуть, значну вагу приділятимете саме цьому вишколу та медичній підготовці, що є актуальним для жителів прифронтової зони та загалом для виховання майбутніх захисників Вітчизни?

- Так, у рамках заходу "Захисти свій дім" досвідченні тренери проведуть для дітей незабутній вишкіл з основ: вогневої підготовки; рукопашного бою; ножового бою; мінно-підривної справи; психологічної підготовки; виживання в екстремальних умовах бойових дій. Медичні фахівці ГО МЗС "Білі берети. Львів"також проведуть для них спецкурс з "Основ порятунку життя": до якого входитимуть: оцінка безпеки і стану постраждалого, надання першої домедичної допомоги. У програмі табору також буде включено виготовлення своїми руками захисного маскувального костюму "КІКІМОРА", який після виготовлення дітьми буде переданий для наших захисників у зону АТО. Але ми не обмежуватимемось, хоч це дуже цікаво для підростаючого покоління, національно-патріотичним і військово-медичним напрямками виховного процесу.

- Тож, буде і культурно-мистецька програма, і спортивні ігри, і розваги тощо?

- Саме так, будуть усі традиційні як для будь-якої дитячої оздоровчо-відпочинкової зміни елементи, але до переліченого вами додам ще й туризм, майстер-класи з народних ремесел, уроки вокалу від відомих виконавців.

Ми не просто проведемо екскурсії мальовничими лісами Волині, а й здійснимо на підводах кінну мандрівку цікавим зеленим туристичним маршрутом місцями бойової слави УПА. У нашому таборі на його учасників чекає зустріч і майстер клас з неперевершеною майстринею рукоділля Іриною Галущак Також поділиться з хлопчиками та дівчатками основами своєї майстерності Руслан Друк, гончарний круг якого працюватиме впродовж усієї таборової зміни, Тому кожен бажаючий зможе перйняти та вдосконалати своє вміння у гончарній справі. Талановита майстриня Вікторія Кривоніс, яка володіє різноманітною технікою вишиваня, теж проведе для дітей дуже цікавий майстер-клас. Окрім цього до нас у табір завітають автор ідеї та сценарист фільму про вишиванку "Спадок нації" Леся Воронюк-Волошина і представники творчої групи, яка працювали над його створенням. У нас буде прекрасна нагода переглянути стрічку, у якій історія вишиванки нерозривно переплетена з історичними хронічками та людськими долями, поспілкуватись з чудовими творчими особистостями. Ну, і не менш захоплюючими під час першої зміни обіцяють бути уроки вокалу від заслуженого артиста України В.Трача. Окрім цього плануємо провести цікаві квести, веселі конкурси, спортивні змагання та розваги.

- Пані Наталю, кожен із дитячих оздоровчо-відпочинкових закладів має свою назву, яка є його своєрідною візиткою, про яку знають далеко за межами нашого краю. Чи придумали її для вашого табору?

- Назву зверху таким закладам присвоювали в радянські часи, а ми живемо в демократичній Україні, яка прагне до Євроспільноти та цивілізованого світу. За це поклали життя Герої Небесної Сотні і звитяжці АТО. Ми прагнемо, щоб наші вихованці уже змалку вчилися робити свій вибір, як це зробив український народ під час Революції Гідності. Коли збереться перша таборова зміна, або, може, після кілька днів її роботи заслухаємо пропозиції дітей з різних куточків держави і дійдемо спільної думки щодо назви табору.

Найголовніше, щоб ця акція не стала одиничною, а набула продовження.

- Дякую, пані Наталю за розповідь і добру справу, яку ви започаткували і впроваджуєте разом із БО Благодійний фонд "Право на шанс", жіночим клубом "Новація" за підтримки Шумської райради. Нехай вам щастить втілити задумане у реалії життя.

- Дякую й Вам! Користуючись нагодою, звертаюся до усіх небайдужих українців, які проживають як у нашій державі, так і закордоном, за допомогою організації наступних відпочинково-оздоровчих змін у вишкільно-патріотичному таборі села Кутянка Шумського району Тернопільської області. Завдяки вашому сприянню будуть оздоровлені кілька десятків замучених війною на сході і російською агресією дітей з Донбасу, а також нащадків загиблих бійців АТО, нинішніх захисників Вітчизни та волонтерів Здійснюючи свій посильний внесок у цю благородну справу ви вносите вагому лепту в розбудову єдиної і неподільної Української держави. Охочим долучитися до цієї справи подаємо:


наші контакти:


+380677396103

+380501861631

E-mail: cfchance@ukr.net

https://www.facebook.com/groups/1727894164154822/

та реквізити:

ПриватБанк, ЄДРПОУ 40492210, МФО 338783, № рах.: 26000055114807, вул.Б.Лепкого, 1А, 46024, м.Тернопіль.

Спілкувався Назар АБДУЛОЄВ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.