Руслан Ганущак: «Події на Сході України тісно пов’язані з визвольними діями часів Євгена Коновальця»

16 Чер 2016 / 08:45 | Переглядів: 1857

Руслан Ганущак: «Події на Сході України тісно пов’язані з визвольними діями часів Євгена Коновальця»

часів Євгена Коновальця"

Як свого часу зазначив Євген Коновалець : "У вогні перетворюється залізо на сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю". В Українському домі "Перемога"відбулася прем'єра фільму військового репортера, полковника Руслана Ганущука "Брат за брата" про сучасних послідовників справи Коновальця..

За словами режисера, 10 лютого 2015 року бійці полку "Азов" розпочали одну з небагатьох вдалих наступальних операцій української армії. Внаслідок неї ворога вдалося відкинути від Маріуполя на безпечну дистанцію - 20-30 км. Руслан Ганущак зазначає, що не є професійним режисером. Велися оперативні зйомки того, що відбувалося на передовій щодня. Таким чином назбирався матеріал.

Загалом, документальна стрічка розповідає про побратимів з Грузії, які ризикуючи власним життям захищають українські землі від російських загарбників. Унікальні кадри з передової навіють дух патріотизму, тугу за загиблими героями, підступність та нелюдяність з протилежного боку бойових дій. Крізь екран просочується глибокий сум через смерть … з позивним "Сатана". Біль втрат залишилась в серці кожного, хто переглянув стрічку.

"Фільм показали саме в цей день, тому що сьогоднішні події на Сході України тісно пов'язані з визвольними діями часів Євгена Коновальця. Чим більше буде таких людей, готових віддати все своє життя заради майбутнього нашої держави, тим сильніша та стійкіша наша нація" − Руслан Ганущак.

На заході презентував свою діяльність цивільний полк батальйону "Азов". Щоб знищити серед людей байдужість до ситуації в Україні, періодично проводяться лекції, семінари, прес-конференції, вишколи молоді, спортивні змагання. Корпус займається підтримкою бійців на передовій, волонтерством, оперативним та правдивим інформуванням, забезпеченням порядку в місцях великого скупчення людей.

"День народження Євгена Коновальця повинен бути загальноукраїнським святом, в кожному місті мають проводитись лекції, знайомство з історіографією, має бути випущена ювілейна монета, проведена реконструкція родинного будинку, та нажаль у деяких містах України сьогодні немає жодної згадки про цього діяча. Тернопіль не залишився осторонь такої важливої події. З ініціативи мешканців вулиці Коновальця (понад 200 підписів) на початку вулиці встановлено пам'ятний знак. Він відіграє велику роль в ознайомленні молоді з історією нашої боротьби за Незалежність" − зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра.

"Якби не було ОУН, нас би не було в цьому залі. Ми наступники Євгена Коновальця, Організації українських націоналістів, наше завдання - не бути байдужими до долі своєї країни. В Тернополі вже відновлено організацію "Сокіл" та постійно проводяться патріотичні вишколи молоді, адже саме вона будуватиме майбутнє України" − висловився поранений в АТО боєць Богдан Утковський.

Євген Коновалець − творець історії, творець духу держави. Саме таких людей потребує кожна країна у важкі для неї часи. Ми просто зобов'язані вічно пам'ятати його як діяча, який допоміг нашій, на той час слабкій, поневоленій нації відчути свою силу, прагнення до волі, розквіту, що в подальшому призвело до незалежної України. Сьогоднішні події на Сході потребують бійців з таким же потягом до створення справжньої нації. І поки є люди, готові віддати свої життя за примарне, але таке бажане майбутнє, ми виберемось із будь-якої скрути, щоб стати єдиною державою.

Оксана АНДРУЩИШИН.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.