Електронний цифровий підпис та підпис, що скріплює податкову накладну, повинні належати одній особі

24 Кві 2014 / 16:01 | Переглядів: 3303

податкова будівля

Чи можуть електронний цифровий підпис, що накладається на ПН при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює ПН, належати різним особам? (запитували під час проведення семінару)

Відповідно до п.5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, від 29.12.2010 р. № 1246, продавець складає податкову накладну або розрахунок коригування затвердженому контролюючим органом, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Після складання податкової накладної або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим - електронний підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника, другим - електронний цифровий підпис печатки продавця. За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис керівника, другим - печатки продавця.

Продавець, що є фізичною особою - підприємцем, накладає електронний цифровий підпис у такому порядку: першим - електронний підпис - підприємця, другим - електронний цифровий підпис печатки продавця.

Для делегування права підпису податкової накладної та розрахунку коригування іншій посадовій особі продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи, та подає контролюючому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні підписи продавця накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної або розрахунку коригування, другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

Враховуючи вищезазначене, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі (якій делеговано право підпису податкових накладних).

Отже, у разі виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках - покупця.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ

ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.