Тернопільських освітян відзначили на міжнародній виставці

17 Бер 2015 / 10:21 | Переглядів: 2485

Мфжнаросвітвиставка

12-14 березня 2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася головна подія освітньої галузі - Шоста Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти - 2015", організаторами якої є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук та компанія "Виставковий світ".

У церемонії урочистого відкриття виставки взяли участь президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор департаменту професійно-технічної освіти В'ячеслав Супрун, заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко та інші почесні гості.

Тернопіль у Шостій Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти - 2015" представляв Тернопільський комунальний методичний центр науково- освітніх інновацій та моніторингу.

Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти" за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю науково-практичної та ділової програми з найбільш важливих та актуальних питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів визнана найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.

У конкурсах і заходах виставки взяли участь навчальні заклади та наукові установи України, закордонні навчальні заклади, агенції освіти за кордоном, регіональні і муніципальні органи управління освітою, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробники і дистриб'ютори засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти, зокрема, 750 навчальних закладів з 22 регіонів України, а також заклади та агенції з Латвії, Литви, Швейцарії, Польщі, Чехії, Франції, Великої Британії, Канади, Словаччини, Естонії, США та Молдови.

Виставка є одним із найбільших професійних форумів освітніх і наукових інновацій та інструментом популяризації новітніх освітніх методик і технологій. На експозиціях відвідувачі ознайомилися з можливостями отримання базової та повної загальної середньої освіти разом з сучасною професійною кваліфікацією.

Упродовж трьох днів роботи виставки відвідувачі, педагоги та фахівці-освітяни мали можливість поспілкуватися з представниками різних навчальних закладів, обмінятися досвідом педагогічної практики, ознайомитися з сучасними технологіями навчання.

Під час проведення 47 науково-практичних конференцій, тематичних семінарів, круглих столів, презентацій та майстер-класів, освітяни й науковці з різних регіонів країни обговорили нагальні проблеми модернізації галузі освіти, шляхи інтеграції до європейського освітнього простору.

Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу вперше на міжнародному рівні презентував основні пріоритети освіти м. Тернополя, зокрема:

  • здійснення структурно-змістової модернізації навчально-виховного процесу на засадах стимулюючого моніторингу;
  • дослідження впливу профільного навчання, неформальної та інформальної освіти на розвиток і соціалізацію обдарованих учнів, апробація інноваційних форм роботи з ними;
  • використання ІКТ в навчальній та управлінській діяльності;
  • формування у закладах соціокультурних осередків громадянсько-патріотичного виховання дітей;
  • забезпечення інтеграції навчальних закладів у європейський освітній простір через мережу євроклубів.

Напрацювання управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, загальноосвітніх та позашкільних закладів були презентовані наступним чином:

  • банерами інформаційно-рекламного змісту;
  • бібліорядом (авторські програми, концепції, проекти, інформаційний каталог №1 "Освіта Тернополя" та буклетована продукція. );
  • медіапроекцією (відеоролик:ТехноПарку, СоцТехноПолісу, альтернативних олімпіад…);
  • слайд-шоу (віртуальне середовище для демонстрації напрацювань із вищезгаданих пріоритетів за допомогою планшетних комп'ютерів).

Виставковий матеріал освітян м. Тернополя заслужив схвальні відгуки численних відвідувачів (Вашуленко О., співробітника відділу початкової освіти МОН України; Савченко Л., координатора освітніх ініціатив Intel в Україні; Ремех Т., старшого наукового співробітника відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України; Висоцької О., доктора філософських наук, декана факультету відкритої освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та інш.), що відзначали його актуальність, інноваційність, сучасність, змістовність. Особливо вражало використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій під час презентацій.

До офіційного каталогу Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти-2015" увійшла інформація про освітні пріоритети управління освіти і науки Тернопільської міської ради і Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.

Діяльність ТКМЦ НОІМ як переможця конкурсу з тематичних номінацій була відзначена наступними нагородами :

- Срібною медаллю у номінації "Розробка та упровадження у навчально-виховний процес сучасних систем моніторингу якості освіти";

- Бронзовими медалями у таких номінаціях:

"Створення мережі євроклубів як механізму інтеграції до європейського освітнього простору";

"Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальну, наукову та управлінську діяльність навчального закладу".

Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу у конкурсних роботах висвітлював роботу навчальних закладів Тернополя. Окрім медалей , Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук та компанія "Виставковий світ" нагородили управління освіти Тернопільської міської ради, ТКМЦ НОІМ, освітні заклади м. Тернополя 19 дипломами за творчу працю з підвищення якості національної освіти та управління освіти і науки Тернопільської міської ради Почесним дипломом за кращі інформаційні матеріали про діяльність навчальних закладів регіону.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.