Сьогодні Івану Гавдиді виповнилося б 51 рік. Згадаймо його у своїх молитвах!

20 Вер 2017 / 14:56 | Переглядів: 4691

Іван Гавдида політик

Цю фразу написав на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук" побратим легендарного патріота Тарас Гребеняк.

Іван Гавдида

Іван Гавдида був активним громадсько-політичним діячем, педагогом, талановитим наставником. Він виховав плеяду українських патріотів, двадцять років тому заснував перший молодіжний вишкільний табір "Лисоня".

Іван Гавдида 3

"Він упав та не впала ідея, що за неї боровся й поляг, почалася нова епопея, кров'ю вписана в наших серцях", - такі слова Богдана Лепкого викарбовані на пам'ятнику борцеві за волю України, громадсько-політичному діячу Івану Гавдиді в його рідному селі Саранчуки Бережанського району. 8 років тому 30 серпня у Києві його серце перестало битися. Іван Гавдида був одним із засновників Товариства української мови імені Тараса Шевченка, Тернопільського товариства "Вертеп", багаторічним комендантом пластових таборів та вишколів, ініціатором створення і лідером Координаційної Ради, а з 2002 року, депутатом Тернопільської обласної Ради.

30 серпня2003року Гавдида трагічно загинув уКиєві. Його з проламаним черепом знайшли мертвим неподалік від власного помешкання. Лише через два дні його тіло опізнали у морзі. Правоохоронці стверджують, що І.Гавдида загинув внаслідок черепно-мозкової травми, отриманої при падінні, але побратими та рідні вбивство Івана Гавдиди як політичне, оскільки він був помітною політичною фігурою.

"Для мене Іван Гавдида був і залишається українським Предтечею. Чому саме так? В першу чергу тому, що він був одним із тих, хто ще за часів Радянського Союзу твердо вірив, що незалежній Україні бути і він знав, що цей час наближається. Якщо брати цей рік, 20 років Незалежності, то якраз в 1991 році місяць швидше перед тим, як була проголошена Незалежність Верховною Радою, Іван Гавдида заснував перший молодіжний вишкільний табір "Лисоня", - зазначає ще один побратим і продовжувач справи Гавдиди Олег Вітвіцький.

Вишкільні табори націоналістичної молоді, які започатковував Іван, сьогодні носять його ім'я. Насамперед,Молодіжний Націоналістичний Конгресщороку організовуєтабір "Лисоня", який відбувається поблизу Саранчуків наБережанщині, а такожвишкіл "Відвага", названі іменем Івана Гавдиди[3][4][5].

Ім'я героя від 2004 року носить один із тернопільських пластових осередків—курінь число 77 імені І. Гавдиди.

У 2011 році видана книга "Іван Гавдида— творець нової епопеї", упорядниками якої стали перший головаМолодіжного Націоналістичного КонгресуВіктор Рогта історик Олег Вітвицький.[6]

У 2013 році в Тернополі на будинку, де розташовується офіс Конгресу Українських Націоналістів,відкрито меморіальну дошку Іванові Гавдиди[7].

Іван Гавдида пам'ять Київ
У 2016 році відкрито пам'ятну дошку Іванові Гавдиді в Києві. Її встановив Молодіжний Націоналістичний Конгрес до 15-ї річниці з дня заснування організації.[8]

Помілімося за душу світлої пам'яті Івана Гавдиди! Вічна йому пам'ять!

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.