У Тернопільській області відновили реалізацію Пілотного проекту для гіпертоніків

17 Жов 2014 / 15:44 | Переглядів: 2258

Пілотний проект для гіпертоніків

Очільник департаменту охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Курило та провідні фахівці медичної галузі 14 жовтня розповів про відновлення реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків. За його словами, проект був призупинений у зв'язку із ситуацією в Україні. Проте держава, усвідомлюючи необхідність збереження здоров'я нації, і надалі підтримуватиме цю програму.

У заході також взяли участь заступник директора департаменту охорони здоров'я Тернопільської обладміністрації Лідія Чайковська, головний позаштатний спеціаліст-кардіолог ДОЗ ТОДА, "Тернопільська університетська лікарня" Наталія Вівчар, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Надія Ярема, інспектор по організаційно-фармацевтичній роботі в області виробничо-торгового аптечного об'єднання Сергій Стецюк та головний спеціаліст сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Ірина Зелецька.
"Хочу сказати, що цьогорічна сума, яку виділили нашій області на реалізацію проекту, складає 3 мільйони 371 тисячу гривень. Станом на 2 жовтня кошти надійшли в розмірі 2 мільйонів 279 тисяч гривень, з них використано лише 1 мільйон 168 тисяч гривень. Це становить 51% від запланованого. Середній показник реалізації коштів по Україні становить 72,3%. Зазначу, що в нашій області зареєстровано 283703 хворих на гіпертонічну хворобу. Це понад 26% від всього населення. В той же час до пілотного проекту залучено лише 98 тисяч пацієнтів, адже саме стільки було виписано рецептів. За 88 тисячами рецептів здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів. Фактично 85% аптек бере участь у цьому проекті. Найгірше реалізація проекту відбувається в Бережанському, Борщівському, Бучацькому, Зборівському, Підгаєцькому районах. Найкраще з цим справляються в Чортківському, Теребовлянському і Збаразькому районах. Ми також тісно співпрацюємо із Тернопільським державним медичним університетом, адже реалізація проекту можлива лише за умови об'єднання зусиль", - розповів Володимир Курило.
Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ТДМУ Надія Ярема наголосила на тому, що університет знайшов можливість практично допомогти втіленню в життя цього проекту. "У нас були виділені куратори у всіх районах і місті Тернопіль із числа професорів і завідувачів клінічних кафедр, які здійснили понад 120 спільних виїздів у населені пункти області. Жителям містечок сіл і селищ ми пояснювали необхідність регулярних обстежень і лікування артеріальної гіпертензії. Підволочиський район став своєрідним еталоном, в якому були задіяні всі амбулаторії. Представники нашого університету відвідали у цьому районі майже кожну сільську хату з метою проведення профілактичних оглядів і просвітницької кампанії. Відтак з відстаючих цей район вийшов на хороші показники в рамках реалізації пілотного проекту", - зазначила Надія Іванівна.

За її словами, нелікована гіпертензія призводить до ускладнень та інвалідизації. В українських масштабах через це трапляється 50 тисяч інфарктів, понад 120 тисяч інсультів щороку.
"Силами нашого університету створені навчально-профілактичні центри, головним завданням яких є практичне навчання студентів. Проте вони тісно спілкуються із місцевим населенням. Наприклад, в селі Увисла було зроблено стовідсоткове обстеження його жителів. Викладачі і студенти детально пояснили, чому необхідно вчасно лікуватися.
Ми знайшли й інші механізми донесення інформації до громадськості, зокрема проводимо виступи на радіо, телебаченні, публікуємо статті в друкованих ЗМІ. В видавництві нашого університету "Укрмедкнига" видано на допомогу практичній охороні здоров'я понад 52 тисячі рецептів та більше 24 тисяч пам'яток для хворих. В нашому навчально-науковому інституті післядипломної освіти під час проведення передатестаційних циклів і циклів спеціалізацій, тематичного вдосконалення питання пілотного проекту завжди на першому плані", - запевнила Надія Ярема.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.